Достапни линкови

Почна процесот за случајот „Претседавач“


Започна судскиот процес за случајот „Претседавач“ во кој првообвинет е претседателот на општина Центар, Мирослав Шиповиќ. Тој пред судот порача дека обвинението против него е неосновано. Заедно со Шиповиќ обвинети се уште 11 лица.

XS
SM
MD
LG