Достапни линкови

Иванов прифатил да се кандидира за втор мандат


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов
Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов ќе се кандидира за нов претседателски мандат. Иванов решил да ја прифати иницијативата што ја покренаа група интелектуалци, потврдија за МИА дел од потписниците на иницијативата. Својата одлука претседателот Иванов се очекува да ја соопшти денеска во 13 часот во обраќање до јавноста.
XS
SM
MD
LG