Достапни линкови

Венизелос во посета на Македонија


Вицепремиерот и шеф на грчката дипломатија Евангелос Венизелос е во посета на Македонија во рамките на турнејата во шест главни градови на Западен Балкан. Венизелос и во Скопје на средби со претставници на државниот врв, но и на опозицијата.

XS
SM
MD
LG