Достапни линкови

Судири меѓу стечајците и полицијата во Скопје


Неколкумина полесно повредени, двајца приведени, па по интервенцијата на Хелсиншкиот комитет ослободени демонстранти и една интервенција на возилото на Брза помош е епилогот од судирите меѓу демонстрантите и полицијата на денешниот протест на стечајците пред владата.

XS
SM
MD
LG