Достапни линкови

Даниелсон: Не се можни преговори за членство без решение за името


Директорот на директоратот за проширување на ЕУ, Кристијан Даниелсон кој е во дводневна посета на Македонија одржа предавање на правниот факултет на тема „Предизвиците на проширувањето на ЕУ“.

XS
SM
MD
LG