Достапни линкови

Козак: Децата да бидат поштедени од хомосексуална пропаганда


Сочи - Вице-премиерот Козак и претседателот Путин
Рускиот заменик премиер Дмитри Козак денеска ги предупреди спортистите и гостите на Зимските олимписки игри во Сочи да не ја пропагираат хомосексуалноста меѓу малолетни лица. Можат да прават пропаганда за нивната сексуална оријентација меѓу возрасните, но децата треба да бидат оставени на мир, рече Козак.
XS
SM
MD
LG