Достапни линкови

Судот со препорака до новинарите за известувањето за „Шпион“


Судот им препорачува на новинатите да внимаваат како известуваат за судскиот процес „Шпион“. Портпаролката на Основниот Суд Скопје 1 препорачува дека тие не треба да пренесуваат изјави од обвинети и сведоци за да не влијаат врз целиот процес.

XS
SM
MD
LG