Достапни линкови

Интервју со Уранија Пировска


Интервју со Уранија Пировска
please wait

No media source currently available

0:00 0:16:14 0:00

Со извршниот директор на Хелсиншкиот комитет, Уранија Пировска, разговаравме за состојбата со човековите права во Македонија. Дали во земјава има политички затвореници и се користи ли притворот како казнена мерка и заплашување. Пресудата за новинарот Томислав Кежаровски и протестите за негова поддршка, како и дали има механизми за заштита на првата на граѓаните?

Категории

XS
SM
MD
LG