Достапни линкови

Времето денеска променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно со појава на слаба магла и ниска облачност во котлините. Претпладне ќе има услови за слаб локален дожд.Температурата ќе се движи од 6 до 13 степени. Во Скопје и околината слично време, со температура до шест степени.
XS
SM
MD
LG