Достапни линкови

Бесплатни маски против загадувањето на воздухот во Скопје


Бесплатни маски против загадувањето на воздухот во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Цела недела воздухот во главниот град на Македонија, Скопје, е енормно загаден. На неколку раскрсници во центарот на градот се поставени кутии со бесплатни медицински маски за потребите на граѓаните. На нив пишува „Дишењето во Скопје е штетно за вашето здравје“.

Категории

XS
SM
MD
LG