Достапни линкови

Телото на Мандела пренесено во неговото родно место


Ковчегот со посмртните останки на Нелсон Мандела пристигна во Кјууну, родното место на покојниот претседател на Јужна Африка. Илјадници луѓе се наредија покрај патот долг 32 километри по кој се движеше конвојот од автомобили. Погребот е закажан за утре со мала церемонија за семејството и најблиските.
XS
SM
MD
LG