Достапни линкови

Интервју со Џон Улман


Интервју со Џон Улман
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:56 0:00

Џон Улман е пензиониран новинар, добитник на Пулицерова награда за истражувачка сторија во 1990 година, живее и работел во Минеаполис, САД.

Категории

XS
SM
MD
LG