Достапни линкови

Бутарис: отворање патишта за соработка


Градоначалникот на Солун Јанис Бутарис во прва посета на Скопје за промовирање на областите кои Солун ги има дефинирано како можност за унапредување на билатералната соработка во иднина. Еве што вели за економската соработка, но и за Скопје 2014.

Категории

XS
SM
MD
LG