Достапни линкови

Ден на дрвото по 12-ти пат


Ден на дрвото по 12-ти пат
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Се садат повеќегодишни дрвца од видовите даб, питом и див костен, јасен, јавор, каталпа, дива маслинка, липи, смрка, чемпрес, црн орев, багрем, бреза, бор, дуглазија и туја. Што ќе остане, ќе видиме. Колку чини акцијата, не знаеме.

Категории

XS
SM
MD
LG