Достапни линкови

Поплавска - Театарот ги урива етничките бариери


Поплавска - Театарот ги урива етничките бариери
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:29 0:00

Во рамките на проектот „Откриваме, градиме, заедно сме!“ беа подготвени театарски претстави во три средни училишта во Скопје. Учениците заборавија на предрасудите и стереотипите кога застанаа на сцена, вели режисерката Наташа Поплавска, коoрдинатор на проектот.

Категории

XS
SM
MD
LG