Достапни линкови

Ештон задоволна од повторените избори во северна Митровица


Кетрин Ештон
Високата претставничка на Европската унија Кетрин Ештон денеска изрази задоволство од успешно одржаните повторени избори на три места во северна Митровица. „Тоа е важна етапа на патот на Србија и на Косово кон Европската унија“ изјави Ештон во Брисел пред денешниот состанок на шефовите на дипломатиите на Унијата.
XS
SM
MD
LG