Достапни линкови

Времето сончево со умерена облачност


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во утринските часови со магла по котлините и речните долини. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Температурата ќе се движи од осум 8 до 18 степени. Во Скопје слично време, со температура до 15 степени.
XS
SM
MD
LG