Достапни линкови

Марш за толеранција


Марш за толеранција
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:15 0:00
Директен линк

Под слоганот „Македонија има љубов за сите - Насилството не почнало и нема да заврши со мене!“, во Скопје се одржа марш по повод Меѓународниот ден на толеранцијата. Хелсиншкиот комитет и ЛГБТИ центарот за поддршка соопштија дека маршот е посветен на правото на живот ослободен од насилство.

Категории

XS
SM
MD
LG