Достапни линкови

Ховит: Политичкиот дијалог е приоритет


По средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, известувачот за Македонија во ЕП, Ричард Ховит изјави дека неговата цел е да испрати порака до сите партии во земјава да се создаде консензус со кој ќе се осигура евроа-тлантската иднина на Македонија.

XS
SM
MD
LG