Достапни линкови

Ховит: Политичкиот дијалог е приоритет


Ховит: Политичкиот дијалог е приоритет
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00
Директен линк

По средбата со лидерот на СДСМ, Зоран Заев, известувачот за Македонија во ЕП, Ричард Ховит изјави дека неговата цел е да испрати порака до сите партии во земјава да се создаде консензус со кој ќе се осигура евроа-тлантската иднина на Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG