Достапни линкови

Пивоваров: Последици од лустрацијата врз безбедноста


Пивоваров: Последици од лустрацијата врз безбедноста
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:14 0:00

Ако САД спроведеше лустрација како македонската и ЦИА ќе се распаднеше, вели поранешниот прв човек на военото разузнавање и универзитетски професор Владимир Пивоваров. Во интервјуто зборува за последиците од лустрацијата врз безбедносните служби како и за правните аспекти на аферата „Шпион“.

Категории

XS
SM
MD
LG