Достапни линкови

Орав: Извештајот го напишаа сите во Македонија


Орав: Извештајот го напишаа сите во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:58 0:00

Евроамбасадорот Аиво Орав во Скопје одржа прес конференција откако во Брисел еврокомесарот за проширување Штефан Филе препорача по петти пат почеток на преговорите меѓу Македонија и Европската унија. Македонија, според Орав, мора да демонстрира посветеност за евроинтеграциите преку адресирање на клучните забелешки во извештајот: слободата на медиумите, владеењето на правото и добрососедските односи

Категории

XS
SM
MD
LG