Достапни линкови

Орав: Извештајот го напишаа сите во Македонија


Евроамбасадорот Аиво Орав во Скопје одржа прес конференција откако во Брисел еврокомесарот за проширување Штефан Филе препорача по петти пат почеток на преговорите меѓу Македонија и Европската унија. Македонија, според Орав, мора да демонстрира посветеност за евроинтеграциите преку адресирање на клучните забелешки во извештајот: слободата на медиумите, владеењето на правото и добрососедските односи

XS
SM
MD
LG