Достапни линкови

Хајд Парк - Името или ЕУ?


Хајд Парк - Името или ЕУ?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Европската комисија во новиот извештај за напредокот на Македонија бара брзо решавање на спорот со името со Грција. Ги прашавме граѓаните дали се за изнаоѓање на компромисно решение, односно промена на името, со цел влез во ЕУ?

Категории

XS
SM
MD
LG