Достапни линкови

На 09.10.2013 - Видео приказна за Малала


На 9-ти октомври, на Радио Слободна Европа, видете ја приказната за Малала Јусафзаи. Ранета од Талибанец поради нејзиното залагање за едукација на девојчињата. Малала зборува за нејзиниот живот пред и по ранувањето.

XS
SM
MD
LG