Достапни линкови

Сахара мировен самит


Во новиот македонски театар се одржа мировниот самит во рамки на Сахара балканскиот мировен фестивал. Самитот го организираше Сахара групацијата на Субрата Рој. Специјален гостин на самитот, кој имаше и свое обраќање беше британскиот премиер Тони Блер.

XS
SM
MD
LG