Достапни линкови

Паркобраните остранети - изградбата почна


Започна изградбата на објектот во паркот во близина на хотелот Бристол во центарот на Скопје. Синоќа беа уапсени 11 активисти од граѓанската иницијативата Паркобрани. По неколкучасовен притвор беа ослободени. Кај паркот пред Бристол се поставени железни огради. Забележливо е зголемено полициско присуство. Полицијата не дозволи одблизу да се фотографира делот каде што се планира да се гради административна зграда.

XS
SM
MD
LG