Достапни линкови

Путин - САД да покажат докази за хемискотo оружје во Сирија


Рускиот претседател Владимир Путин ги повика Сад да покажат докази дека сириската влада употребила хемиско оружје. Путин за време на неговата посета во Владивосток денеска изјави дека се целосно бесмислени тврдењата дека сирискиот режим го извршил нападот во предградието во Дамаск со хемиско оруже.Американскиот претседател Барак Обама сугерираше дека секаков воен одговор против сириската влада би бил ограничен и краток, но дека се уште не донел одлука за Сирија.
XS
SM
MD
LG