Достапни линкови

Серија бомбашки напади во Багдад, десетици загинати


Багдад, 28.08.2013
Најмалку 40 луѓе загинале во денешната серија бомбашки напади во Багдад, чија цел главно биле шиитските области. Агенциите јавуваат дека најмалку 11 експлозии одекнале во повеќе населби во Багдад. Во последниве месеци зачестија бомбашките напади во Ирак, пред се, поврзани со верските тензии меѓу сунитите и шиитите.
XS
SM
MD
LG