Достапни линкови

Горна Република Македонија не задира во идентитетот


Треба да разговараме отворено за прашањето на идентитетот, без да се создава мистерија околу тоа прашање коешто би ги уплашило граѓаните, туку да се разговара директно, да се стават на маса сите прашања и после да се заземе став, водејќи се по примерот на другите народи коишто покажаа зрелост, покажаа храброст и сега се во редот на ЕУ и НАТО, вели портпаролот на владејачката ДУИ, Бујар Османи, во интервју за Радио Слободна Европа.

XS
SM
MD
LG