Достапни линкови

Засилено обезбедувањето на американската амбасада во Тирана


Тирана
По најавите за можни терористички напади врз американски цели, албанските власти го засилија обезбедувањето на Амбасадата на САД во Тирана, јавуваат медиумите. Од пред три дена објектот на Амбасадата е целосно опколен од припадници на албанската специјална полициска единица „Ренеа“, а во нејзина близина се се стационирани и припадници на единицата за брза интервенција објави интернет изднанието на весникот „Шекули“. Ваквите мерки се преземени, на барање на Амбасадата, во рамките на посебно подготвениот план за засилено обезбедување на американските резиденции.
XS
SM
MD
LG