Достапни линкови

Временска прогноза - сончево и топло


Времето денеска ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во крајните јужни делови ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Утринската температура се движи од 10 до 19, а дневната од 28 до 38 степени. Во Скопје дневната температура ќе достигне до 34 степени.
XS
SM
MD
LG