Достапни линкови

Протест против притворот за Кежаровски


Новинарите и медиумските здруженија денеска протестираа пред Кривичниот суд во Скопје против одлуката за продолжување на притворот на новинарот Томислав Кежаровски.

XS
SM
MD
LG