Достапни линкови

САД донираа половина милион долари за болницата „8-ми Септември“


Амбасадорот на САД во Скопје Пол Волерс, заедно со директорот на Градска болница Скопје „8-ми Септември", Сашо Стојчев и министерот за здрaвство Никола Тодоров го означија старот на реновирањето на болницата. Проектот е финансиран од Европската команда на Армијата на САД. Финансиската помош изнесува 450 илјади долари.

XS
SM
MD
LG