Достапни линкови

Сноуден за методите на работа на американските безбедносни служби


Сноуден за методите на работа на американските безбедносни служби
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:21 0:00

Британскиот весник Гардијан објави нови делови од интервјуто со Едвард Сноуден, поранешен соработник на американските служби за безбедност, ког објави детали за следењето на телекомуникациите. Интервјуто е снимено во Хонг Конг на 6-ти јуни. Сноуден сеуште е на аеродромот во Москва и чека на азил и трансфер до некоја земја.

Категории

XS
SM
MD
LG