Достапни линкови

Претставници на меѓународната заедница го осудија насилството врз ЛГБТ центарот


Евроамабасадорот во Македонија Аиво Орав, холандската амбасадорка Мариет Схурман и претставникот од САД Брајан Агилар го осудија насилството врз ЛГБТ центарот скопската стара чаршија и изразија очекување за брза судска разрешница на случајот.

XS
SM
MD
LG