Достапни линкови

Mакедонија лидер во борбата против трговија со луѓе


Mакедонија лидер во борбата против трговија со луѓе
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:00 0:00

Македонија, во најновиот годишен извештај на американскиот Стејт департмент за трговијата со луѓе во светот, е во првата група, односно на земји чии влади целосно ги почитуваат минимум стандардите во борбата против оваа појава. Сите други земји од регионот се најдоа во втората група со влади кои во целост не ги исполнуваат стандардите, но вложуваат значајни напори да ги достигнат.

Категории

XS
SM
MD
LG