Достапни линкови

Филип Рикер во посета на Македонија


Филип Рикер во посета на Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Со средба со македонскиот претседател Ѓорге Иванов и претседателот на Владата Никола Груевски помошникот на американскиот заменик државен секретар Филип Рикер ја продолжи посетата на Македонија.. Од Американската амбасада во Скопје велат дека цел на посетата на Рикер е утрешната конференција на министрите за надворешни работи од Јадранската група, чиј претседавач годинава е Македонија, а се одржува под покровителство на Соединетите Држави.

Категории

XS
SM
MD
LG