Достапни линкови

Судири и тензии во општина Центар


Судири и тензии во општина Центар
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00
Директен линк

Денеска дојде и до судир меѓу полицијата и демонстрантите, кои и покрај сите деманти дека Црквата нема да се урива и денеска протестираа пред општина Центар. Демонстрантите не дозволуваа одржување на седница на Советот и се обидоа насила да влезат.

Категории

XS
SM
MD
LG