Достапни линкови

Судири и тензии во општина Центар


Денеска дојде и до судир меѓу полицијата и демонстрантите, кои и покрај сите деманти дека Црквата нема да се урива и денеска протестираа пред општина Центар. За разлика од протестот во петокот, денеска маше поголемо присуство на полициски сили. Демонстрантите имено не сакаа да дозволат одржување на седница на Советот и се обидоа насила да влезат.

XS
SM
MD
LG