Достапни линкови

Протести против закон за абортус


Невладините организации денеска пред Собранието протестираа против законот за абортус. Тие бараат повлекување на предлог законот од итна постапка и донесување нов современ закон за прекинување на бременоста. Најавија дека ќе бараат оспорување на законот од страна на Претседателот и Уставниот суд.

XS
SM
MD
LG