Достапни линкови

Правда за Мартин - стоп за полициската бруталност


Неколку здруженија и невладини организации обединети во намерата да стасаат до конечно и целосно расветлување на случајот со убиството на 21-годишниот Мартин Нешковски, одржаа протест на 2-годишнината од неговото брутално убиство од страна на специјалец на МВР.

XS
SM
MD
LG