Достапни линкови

Одблежан Денот на полицијата


Во Македонија денеска се одбележува 7 Мај - Денот на полицијата и безбедноста и Денот на баталјонот на воената полиција. На свеченоста што се одржа во МВР, делегација предводена од министерката за внатрешни работи Гордана Јанкулоска положи цвеќе пред споменикот на загинатите припадници на полицијата, а беше построен и почесниот вод на македонската полиција.

XS
SM
MD
LG