Достапни линкови

Честа на работниците ја бранат невладини организации


Честа на работниците ја бранат невладини организации
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Синдикатот на прес-конференција, левичарските организации на првомајски протести. Додека претседателот на ССМ Живко Митревски се пофали со успесите на синдикатот на полето на работничките права, околу 200 луѓе, на повик на Левичарското движење Солидарност и на Движењето за социјална правда Ленка, излегоа на протест во центарот на Скопје. Побараа социјална правда, работнички права и го обвинија ССМ дека е неактивен

Категории

XS
SM
MD
LG