Достапни линкови

Азербеџанскиот шеф на дипломатија за прв пат во Израел


Азербеџанскиот министер за надворешни работи Елмар Мамадиаров и израелскиот претседател Шимон Перез
Азербеџанскиот министер за надворешни работи Елмар Мамадиаров е во четиридневна посета на Израел. Тој денеска се сретна со израелскиот претседател Шимон Перез, кој изјави дека Азербеџан преземал јасни чекори во борбата со тероризмот и дека земјата има клучна улога во регионот.
Мамадиаров, кој е првиот шеф на дипломатија кој го посетил Израел оствари средба и со претседателот на комитетот за надворешни работи при парламентот Авигдор Либерман.
XS
SM
MD
LG