Достапни линкови

Тарчуловски пречекан како херој во Скопје


Единствениот осуден од Македонија за воени злосторства Јохан Тарчуловски, по осум години поминати во затвор, се врати дома. Во Скопје беше пречекан како херој од илјадници поддржувачи кои го скандираа неговото име. Во чест на неговото враќање на плоштадот Македонија се одржа прослава на која настапуваа познати пејачи од македонската забавна и фолк естрада.

XS
SM
MD
LG