Достапни линкови

Новинарите ja бојкотираа дебата за Законот за медиуми


Новинарите ja бојкотираа дебата за Законот за медиуми
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

ЗНМ, МИМ, ССНМ и Центарот за развој на медиуми, во знак на протест ја напуштија дебата за Законот за медиуми затоа како што велат не сакаат да учествуваат во лажирање на дебата. Оваа дебата е само еден пред доаѓањето на евро-комесарот Штефан Филе во Скопје и воедно два дена после локалните избори во Македонија.

Категории

XS
SM
MD
LG