Достапни линкови

Самоубиствен напад врз полициска станица во Авганистан


Џалалабад
Најмалку 7-мина бомбаши самоубијци нападнале полициска станица во авганистанскиот град Џалалабад, при што биле убиени 5-мина полицајци. Одговорноста за нападот, кој доаѓа во време кога во посета на Кабул е американскиот државен секретар Џон Кери, ја превзеле талибанците.
XS
SM
MD
LG