Достапни линкови

Како помина изборниот ден во Зајас и во Кичево


Како помина изборниот ден во Зајас и во Кичево
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

Гласањето во Кичево помина мирно. Според ДИК одѕивот бил 86,41 отсто. За гласање на некои избирачки места се чекаше и по неколку часови. Како се одвиваше изборниот ден погледнете во репортажата на Зорана Гаџовска Спасовска.

Категории

XS
SM
MD
LG