Достапни линкови

Во Струмица на улица како во Рио де Женеиро


Над 3.000 маскирани луѓе во саботата продефилираа по струмичките улици. На годинашниот Струмички карневал, покрај 2.500 домашни учесници, настапија и 26 групи со околу 650 учесници од странство, претежно од соседството. Според проценките на организаторите, во саботата во Струмица, и покрај студеното време, имало околу 30.000 гости кои до доцна во ноќта се забавуваа во струмичките кафулиња и дискотеки.

XS
SM
MD
LG