Достапни линкови

Папата Франческо ги повика верниците да се молат со него


Папата Франческо
Папата Франческо денеска за прв пат откако е на функцијата имаше заедничка молитва со околу од сто илјади луѓе кои беа собрани на плоштадот свети Петар во Рим. Првиот папа од Латинска Америка се појави пред толпата на прозорецот од неговиот стан.
Десетици знамиња од неговата земја Аргентина се вееја во толпата додека поранешниот кардинал ја изврши традиционалната неделна молитва.
XS
SM
MD
LG