Достапни линкови

Анекс договори за Скопје 2014


Анекс договори за Скопје 2014
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:25:07 0:00

Анекс договорите за објектите од Скопје 2014, ја зголемија нивната почетна цена за десетина пати. Како е можно во текот на градбата да излегуваат дополнителни работи, и тоа по повеќе пати, за суми кои се повисоки од вредноста на тендерот за целата градба? Прилогот е дел од проектот - 10 независни истражувачки стории за капиталните проекти во Скопје.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG