Достапни линкови

Инциденти и тензии во Скопје


Албански демонстранти во неколку наврати денеска се судрија со полицијата во Скопје. При судирите повредени се двајца полицајци а приведени се и неколку демонстранти. Полицијата со солзавец и шок бомби ја разби толпата. При демонстрациите демолирани се три автомобила и запален е еден автобус. Демонстрантите денеска излегоа на протест поради вчерашните настани при кои беа повредени неколку албански малолетници.

XS
SM
MD
LG