Достапни линкови

Инциденти и тензии во Скопје


Инциденти и тензии во Скопје
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Албански демонстранти во неколку наврати денеска се судрија со полицијата во Скопје. При судирите повредени се двајца полицајци а приведени се и неколку демонстранти. Полицијата со солзавец и шок бомби ја разби толпата. При демонстрациите демолирани се три автомобила и запален е еден автобус. Демонстрантите денеска излегоа на протест поради вчерашните настани при кои беа повредени неколку албански малолетници.

Категории

XS
SM
MD
LG